Logo

Telekom cup 2014

Tento rok som sa dosť nadrel pri vybavovaní vhodného štadiónu ale s Paliho pomocou sa podarilo zabezpečiť štadión v Hamuliakove. Síce sa trošku nabúral obvyklý časový rámec v ktorom turnaj obvykle fungoval, ale podarilo sa.

IBM : O2 - 14:0

Otvárací zápas turnaja ukázal obrovský rozdiel medzi zohranými hráčmi IBM a nezorientovanými hráčmi O2 s niekoľkými náhradníkmi. Stretnutie skončilo najvyšším rozdielom v histórii Telecom Cup. Núka sa mnoho asociácii ako Waterloo, Pompeje, šach-mat, kremácia, popol, koniec.

AT&T : ST - 6:0

Aj druhý zápas skončil na nulu hoci to dlho tak nevyzeralo. Šance boli na oboch stranách ale brankár AT&T sa prekonával.

O2 : ORANGE - 1:5

O2 si z úvodného stretnutia vstúpilo do svedomia a s favoritom skupiny zohralo celkom vyrovnanu partiu, hoci to výsledok neukazuje.

(Chýba zápis zo stretnutia.)

ST : SIEMENS - 5:1

Aj Slovak Telekom sa zjavne zohral proti silnému AT&T, lebo stretnutie skončilo rovnakým výsledkom ako O2:IBM.

IBM : ORANGE - 7:3

Na druhý zápas IBM nastúpilo po dlhšej pauze. Stretnutie bolo veľmi vyrovnané. Prvý gól padol do siete IBM a dlho sa hral vyrovnaný zápas. Zlomilo sa až v závere, keď IBM v rýchlom slede nasúkalo do bránky Orange 4 góly a bolo po zápase.

SIEMENS : AT&T - 2:12

Posledný zápas v základnej skupine dával šancu hráčom SIEMENS zabojovať o druhé miesto v skupine. To však hráči AT&T nepripustili a naložili dvojcifernú porciu Rudovi do bránky Siemensu.

O2 : SIEMENS - 5:1

Zápas o 5 miesto lepšie začali hráči O2 ktorí už v 18 sekunde postavili základ na víťazstvo. Do prvého polčasu pridali ďalšie 2 góly. V druhej polovici sa podarilo trošku zdramatizovať ale to bolo z ich strany všetko.

ORANGE : SLOVAK TELEKOM - 5:1

Zápas tradičných súperov nielen v telekomunikačnom biznise lepšie zvládli hráči Orange ktorí hlavne v druhom polčase poistili svoje víťazstvo 3 gólmi v rýchlom slede.

IBM : AT&T - 8:3

Finále z minulého roka sa zopakovalo. V zápase s Orange prišli hráči IBM o jedného hráča, takže na finále nastúpili iba 9. Na prvý gól IBM hráči AT&T zareagovali dvoma zlepenými gólmi a IBM druhý krát na turnaji prehrávalo. To ich asi nakoplo a otočili stav na 3:2

Z vyrovnávajúceho gólu sa hráči AT&T dlho netešili lebo hneď po buly dostali další.

V druhom polčase padli ďalšie dva zlepené goly a na hráčoch AT&T už bolo vidieť rezignáciu. Ani tento krát sa nepodarilo prerušiť zdrvujúcu kvalitu hráčov IBM, ktorí už po 4 krát v rade vyhrali celý turnaj Telecom Cup.