logosr

updated 7:38 PM, Feb 27, 2023 Europe/Bratislava

Warning: Undefined property: stdClass::$parent_slug in /www/t/r/u33042/public_html/templates/gk_news2/html/com_content/article/default.php on line 102

Garmin Forerunner 301

  • Published in Športovec používa HW SW

Garmin Forerunner 301 - Jedinečné spojenie GPS prijímača s Pulzmetrom pre nielen športovcov

K čomu slúži FR301
Tento prístroj som mal zapožičaný na dlhodobejšie testovanie od firmy Conan, aby som preveril jeho deklarované vlastnosti pri športovaní. Mám skúsenosti s GPS technikou a takisto pri rekreačnom športe používam prístroj Polar pre sledovanie srdcovej záťaže. Prístroj Forerunner 301 umožňuje spojenie satelitnej navigácie so sledovaním tréningu v jednom prístroji tak, ma prirodzene zaujalo, ako sa zhostí svojej úlohy.

Komu je určený FR301
V prvom rade spomeniem, na čo je určený a pre akú skupinu ľudí je zameraný. Je to prístroj pre "outdoorové" aktivity nielen ako je náročná turistika, beh, bežkovanie, cyklistika, duatlon či triatlon, ale napríklad aj vodné športy, kde je obtiažne zamerať fyzikálne veličiny, ako je prejdená vzdialenosť, okamžitá či priemerná rýchlosť. Na základe nich sa dá určiť tréningová dávka alebo trasu ktorú som absolvoval. Okrem toho GPS prijímač poskytuje aj základné možnosti navigácie či bezpečné vrátenie sa späť po prejdenej trase. V spojení s pulzmetrom umožňuje sledovať tréningovú záťaž, kontroluje pre ambicióznych športovcov, či si splnili tréningové ciele a umožňuje aj nastaviť tréningové plány a cieľavedome ich napĺňať pre dosiahnutie čo najvyššej úrovne trénovanosti. S pomocou pribaleného softvéru je možné analyzovať záznamy, vytvárať tréningové plány či naplánovať si priebeh budúcej aktivity. S ďalšími, aj voľne dostupnými programami pre GPS navigáciu je možné si prichystať navigačnú cestu (route) a riadiť sa podľa nej v neznámom teréne.
Prístroj som testoval spolu s priateľmi vo viacerých športoch - bežkách, pri behu ako aj cyklistike, na známych okruhoch, aj v cudzom prostredí, kde bola potrebná aj navigácia. Prístroj používali aj úplní začiatočníci s takouto technikou.

Opis prístroja
Prístroj je určený na upnutie na ruku - z toho vyplývajú jeho rozmery 8x4 cm s hrúbkou takmer 2 cm, teda také dosť veľké podlhovasté hodinky. Na ruku sa upevňuje remienkom so suchým zipsom. Výhodou je veľký a prehľadný displej ktorý sa ľahko číta aj pri športovej aktivite.
Prístroj je napájaný vstavaným akumulátorom s výdržou 10-14 hodín. Nabíja sa buď pribaleným sieťovým adaptérom alebo po pripojení k PC cez USB port. Na spodnej bočnej strane sú umiestnené ovládacie tlačítka. Ostatné detaily si môžete pozrieť na obrázku. K prístroju patrí aj hrudný pás s vymeniteľnou batériou a príslušenstvo k PC (softvér a kábel). 
Image
Funkcie prístroja
Prístroj je určený na sledovanie aktivity človeka - teda sníma jeho tepovú frekvenciu a polohu, resp. na informovanie o odklonu od prednastavených parametrov. Z toho vyplýva, že pred začatím akejkoľvek aktivity je potrebné najprv uviesť prístroj do prevádzky. To znamená, byť na otvorenom priestranstve a nechať zachytiť satelitné signály, spočítať polohu a takisto zachytiť vysielanie tepovej frekvencie. Výbert športovej aktivity Potom pristroj meria a zobrazuje aktuálne údaje, štatisticky ich vyhodnocuje, sleduje, či sa prekročili prednastavené hodnoty a prípadne spustí zvukové signály. Je schopný navigovať po tej istej prejdenej trase naspäť, ako aj navigovať pozdĺž naprogramovanej cesty. Pri týchto činnostiach je možné odlíšiť športy na beh, cyklistiku, triatlon a iný typ športu pre ktoré je možné nastaviť individuálne parametre. 

Ďalšou významnou stránkou prístroja, je možnosť vopred naplánovania priebehu tréningového procesu s tým, že počas tréningu prístroj bude oznamovať, či sa plnia tréningové ciele (napr. prejdená vzdialenosť, tempo, či tepová frekvencia). Plánovaný tréning môže mať pre každý deň iný priebeh a dá sa naprogramovať v pribalenom softvéri. 
Plánovaný tréning
Ešte je tam jedna zaujímavá funkcia - virtuálny partner - ktorá vytvorí virtuálneho súpera na vami zvolenom tréningu (napríklad podľa vašich údajov z predchádzajúceho tréningu) a môžete sa s ním porovnávať (pretekať). 
Tréning s virtuálnym súperom

Prístroj je schopný si dlhodobo zapamätať jednotlivé priebehy tréningov a sledovať ich históriu priamo v prístroji a tak si na sústredenie nemusíte brať celé výpočtové stredisko. Samozrejme po stiahnutí informácií do počítača, môžete pohodlne analyzovať priebeh tréningu, sledovať štatistické vyhodnotenia, či v prípade, že máte zakúpenú podrobnú mapu územia - Garmin Mapsource - si môžete zobraziť, kde Váš tréning prebiehal. V prípade že máte dostupný internet, môžete sa pripojiť na komunitu ľudí vlastniacich tento prístroj a zdieľať údaje a skúsenosti.

Praktické skúsenosti s prístrojom
Praktické skúsenosti a prácu s prístrojom by som rozdelil na dva logické celky a to na používanie počas tréningu a na prípravu a vyhodnotenie tréningu.

Používanie počas tréningu:
Mal som možnosť bezprostrednej konfrontácie s Polarom 710 ktorý je na špičke športtesterov.
Prvý poznatok je, že hrudný pás Polara a Garminu nie sú kompatibilné čo neskôr komplikovalo porovnania.
Ako prvý krok je (ako som uviedol vyššie) korektná zachytenie informácie ako z hrudného pásu tak aj satelitné signály. 
Prvé spustenie
Je obecne známa vlastnosť pulzmetrov, že ich signál môže byť rušený silným elektromagnetickým poľom. Podobne je tomu tak aj pri FR301, aj keď v mierne iných situáciách, čo zdôvodňujem inou vysielacou frekvenciou. Zachytávanie satelitov
Samotné fungovanie je bezproblémové. Prístroj môže byť používaný ako pulzmeter aj vo vnútri budov, kedy je treba vypnúť GPS prijímač. Je možné nastaviť individuálne hodnoty pre prahy tepovej frekvencie režimov práce podobne ako na Polari, ale aj je možné nechať tieto hodnoty vypočítať priamo prístrojom. Chce to však systematickejšie používanie, aby táto funkcia spoľahlivo fungovala.F301 Ako pulzmeter

Veľkou výhodou prístroja je, že rozlišuje základné typy športovania a pre každý sa dá nastaviť individuálna sada parametrov. Vzorkovanie záznamov tepovej frekvencie som vysledoval približne na 10 sekúnd, čo je pre spätnú analýzu dostatočné a pri sledovaní priamo v teréne je rýchlosť odozvy porovnateľná s Polarom. Počas jazdyČo považujem za výhodu, je veľkosť displeja, znakov a možnosť si nastaviť automatické prepínanie zobrazovaných údajov, takže mám pod kontrolou všetky podstatné údaje bez odvedenia pozornosti od tréningu.

GPS prijímač má vlastnosti obdobné modelom Garmin Etrex, či už citlivosťou alebo rýchlosťou a presnosťou merania. V členitom teréne pod stromami je všeobecne známy problém výpadku príjmu satelitného signálu. Preto aj niektoré merané veličiny by mohli byť skreslené. Existuje však nastaviteľný algoritmus ktorý takéto výpadky vie "vyhladiť" a je na každom, či túto funkciu zapne alebo nie. Čo sa týka presnosti počítania vzdialenosti, prístroj som testoval v členitom teréne na Pezinskej Babe v zime na bežkách, kde je 3 a 5 km okruh ktorý mám už podrobne zmapovaný. Pulzmetrová stránkaVýsledok je pre mňa pozitívny, keďže pri bežnom štýle lyžovania prístroj vcelku presne spočítal jednotlivé okruhy ktoré sú členité nielen profilom ale aj zákrutami. Menej presný údaj je hádam len maximálna rýchlosť, ktorý však pre potreby trénovania nepovažujem za prioritný. V strmom stúpaní s PolaromNaopak, dobrá vlastnosť je možnosť vkladania medzičasov či okruhov, ako aj sledovanie štatistických údajov priamo na prístroji aj počas trénovania, v čom napríklad Polar zaostáva.

Samozrejmou možnosťou je zobrazenie priebehu tréningu na "mape". Nie je to klasická mapa ale grafické vykreslenie priebehu pohybu na displeji prístroja obdobne ako pri "žltom" etrexe.NJe možné vkladať aj orientačné body - waypointy, prípadne z nich spraviť navigačnú cestu route ktorú som tiež skúšal. NavigovanieV praxi by som mal menšie výhrady k vytvoreniu Waypointu - Bodu, ktorý sa komplikovanejšie zaznamenáva. Mapová stránkaA tiež ak mam navigačnú cestu do toho istého bodu som mal problém spoľahlivo určiť smer postupu (stanovenie, čo je začiatok a čo koniec). Navigácia je možná buď spôsobom navigačnej cesty kedy ma prístroj naviguje bod po bode (vzdušným priamym smerom) alebo smerovaním k jednému bodu alebo možnosťou vrátenia sa podľa už prejdenej trasy.

Keďže tento prístroj slúži ako tréningová pomôcka, je možnosť týchto hrubších navigácií postačujúca, čo v praxi predviedol kolega testovač, ktorý túto navigáciu využil pri cyklomaratóne v Rakúsku a spoľahlivo prišiel do cieľa (čo sa mne podarilo tiež, ale na ceste som raz zablúdil aj keď som na tom istom maratóne bol viackrát).
Medzičas na mapePozitívne som privítal fakt, že výdrž batérie zodpovedá údajom v dokumentácii a to aj pri veľkom chlade alebo horúčave.
Prístroj umožňuje aj riadenie tréningového procesu a to naprogramovaním tréningových jednotiek a to aj vzhľadom na dátum tréningu ako aj sledovanie plnenia jeho etáp. Počas tréningu zvukové výstrahy upozorňujú kedy prichádza iná etapa tréningu a na displeji sa zobrazí, ako mám prispôsobiť tréning. Je to užitočná vlastnosť pre riadený tréning a pre presné napĺňanie tréningových cieľov. Tieto funkcie však odporúčam konzultovať so skutočným trénerom ako aj lekárom. Pre priebežné sledovanie napĺňania cieľov v tréningu je možné použiť funkciu virtuálneho partnera, ktorý graficky zobrazuje či som v tréningu pred alebo za plánovaným priebehom. O funkciách ako sú automatické záznamy medzičasov a úsekov bude pojednávané neskôr.
Spomínal som že Forerunner 301 vie sledovať viacero športových disciplín osobitne, ako aj osobitne nastavovať ich parametre. Silnou stránkou prístroja je funkcia multišport, ktorú ocenia najmä triatlonisti a duatlonisti keďže je možné riadiť tréningový proces a sledovať ciele pri všetkých jednotlivých disciplínach naraz a to aj priamo na prístroji počas tréningu.
Funkcií má tento prístroj veľa a pre správne zvládnutie všetkých detailov je treba naučiť sa postupne používať jednotlivé funkcie a chce to určitý čas kým si človek zvykne na procedurálne postupy. Zato jednoduché funkcie sú prakticky pochopiteľné hneď a prístroj umožňuje mať funkcie "cyklokomputera s pulzmetrom" aj pri iných športoch kde sa vzdialenosť či rýchlosť, nedá tak ľahko zmerať ako na bicykli.
V každom prípade odporúčam venovať väčšiu pozornosť príprave tréningu a jeho plánu, pretože počas trénovanie už nie je toľko času a často ani síl, aby sa prestavovali parametre. Pri správne nastavenom tréningovom pláne Forerunner zvukovo informuje na zmenu charakteristiky tréningu, a je aj schopný určiť najbližší medzník v tréningu i počet opakovaní v intervalovom tréningu.

Príprava a vyhodnotenie tréningu:
V nadväznosti na vyššie uvedený fakt, odporúčam sa venovať aj tejto časti. Pretože plné výhody tohto prístroja sa ukážu, keď chcete využívať aj funkcie plánovania tréningov a pravidelné vyhodnocovanie tréningu. Vtedy má čo FR 301 ponúknuť. V porovnaní s Polarom, je možné dotiahnuť tréningový plán až do neskutočných detailov, často presahujúce potreby hobby športovcov. K prístroju je pribalený softvér Garmin training center, ktorý sa priebežne aktualizuje spolu s firmvérom prístroja a jeho aktualizácie sú dostupné na internete.
http://www.garmin.com/products/forerunner301/
Pre plánovanie tréningu sú tu k dispozícii šablóny pre jednotlivé športy a tréningové ciele. Takže si môžete vybrať napríklad simuláciu tréningu kopcov na bicykli a pri správne definovaných zónach zaťaženia podľa tepovej frekvencie v programe, navrhnúť tréningový proces. To však už zachádzame do oblasti, ktorá vyžaduje skutočne hlboké znalosti o spôsobe tréningu. V každom prípade sa dajú naplánovať rôzne tréningové plány na dlhšie obdobie. Potom len kliknutím jedného tlačítka je možné tieto plány preniesť do prístroja a už len poslúchať jeho pokyny. Práca s programovaním je uľahčená sadami predpripravených otázok v šablónach. Je potrebná znalosť anglického jazyka a odbornej terminológie. 
Ukážka intervalového tréningového plánuSimulácia stúpaniaTréning rýchlosti


Či tréningové plány spĺňame, prístroj usilovne oznamuje už počas tréningu, ale zároveň jeho priebeh ukladá do svojej pamäte a je možné ho neskôr stiahnuť do programu Training center.
Po stiahnutí je kategorizovaný podľa športov a podľa týždňov, kedy sa tréning odohral. K dispozícii je priebeh trasy a to dokonca aj s vykreslením okolitej mapy, ak tieto mapy máme zakúpené pre napr. iné Garmin GPS navigátory (Mapsource). Existuje aj možnosť publikovanie svojho záznamu na internet, kde sú tiež k dispozícii podrobné mapy ale v súčasnosti len mapy USA. Ale vráťme sa k programu Training center. Okrem vykreslenia priebehu trasy sa zobrazí grafický priebeh tréningu buď podľa prebiehajúceho času, alebo vzdialenosti obdobne ako je to pri Polare, kde sa zobrazí priebeh tepov, rýchlosti a ich závislostí. Klikaním na grafe sa zobrazia hodnoty pre konkrétny stav vo zvolenom bode a na mape sa označí, kde som v tom okamihu bol. 
Celkový pohľad na program Training centerPrístroj odmeria prejdenú vzdialenosť aj na bežkách

Ak som si označoval medzičasy alebo som mal naprogramované automatické zaznamenávanie medzičasov, po stiahnutí do počítača sa mi zobrazia aj jednotlivé medzičasy a môžem analyzovať ich priebeh alebo porovnávať a sledovať ich sumárne údaje. Takisto ako pri Polare môžem vkladať k jednotlivým medzičasom poznámky. Takto som získal históriu svojich tréningov, kde si spätne môžem pozrieť, aké vzdialenosti som prešiel, kde som trénoval, akou priemernou rýchlosťou som sa pohyboval, ako sa mi darilo na jednotlivých úsekoch trasy či koľko kalórií som spálil. Prevedenie tejto časti programu je efektné ale zdá sa mi trocha menej praktické ako pri Polare. 

Priebeh tréninguPriebeh medzičasuŠtatistika úsekov v Garmin Trainig centerTakto vyzerajú údaje z Polaru z toho istého trénigu

Väčšou výhodou je však zaznamenanie priebehu pohybu a možnosti exportu do XML formátu, kde si už počítačovo zdatnejší užívateľ vie odovzdať údaje do iných obľúbených programov.
Pre možnosť navigácie je možné použiť program Garmin Mapsource s mapovými údajmi, ktorý je použiteľný pre Garmin mapové GPSky, kde sa dajú zasa plánovať navigačné body a cesty a posielanie a sťahovanie ich do a z prístroja. Práca s waypointami a routami je možná aj s inými programami ktoré vedia komunikovať s USB garmin prístrojmi (aj freeware). Teda nie je problémom si prichystať plán trasy pretekov či maratónov a nahrať ich do prístroja bez obáv zo zablúdenia.
Dobrou vecou je aj dostatočne veľká pamäť v prístroji, keď môžem ísť aj na dlhšie sústredenie len s nabíjačkou bez nutnosti sťahovať údaje aby sa nezaplnila pamäť čo je u Polaru limitujúcim faktorom.

Resumé:
Už som mal možnosť otestovať prístroj Forerunner 201 ktorý neobsahoval pulzmeter a ten mi tam chýbal. Garmin sa poučil a spravil aj takýto prístroj. Určite tým splnil predstavy mnohých o prístroji, ktorý pomáha zefektívniť tréning, sledovať či sa plnia tréningové ciele, mať prehľaď o okamžitých fyzikálnych údajoch tréningu (rýchlosť, vzdialenosť, miera zaťaženia), možnosť zaznamenávať priebeh a analyzovať záznamy v počítači, mať odloženú históriu aktivít v počítači a v prípade že sa necháte strhnúť tréningom a zablúdite, ešte aj nájdete cestu späť. V každom prípade prístroj poskytuje veľa volieb a možností. V tomto prípade odporúčam si niektoré funkcie vyskúšať aj s návodom.
Tak ak po tomto túžite aj vy a ešte nič také nemáte, tak prístroj určite odporúčam. Už je len na každom, ako hlboko má do vrecka, keďže odporúčaná cena tohto prístroja je približne 13 tis. korún

Rasťo Trubač
 




GARMIN Forerunner 301
Personal trainer


Prístroj v sebe spája GPS technológiu a pulzmeter. V jeho príslušenstve sa dodáva samotný prístroj pevne spojený s remienkom na suchý zips spolu s ďalším predlžovacím dielom, hrudný pás pulzmetra, nabíjačka, USB kábel, CD s ovládaním a tréningovým programom.

Prístroj som používal týždeň počas lyžovačky na Skalke pri Kremnici v Kremnických vrchoch. Pri bežkovaní sa mi osvedčilo nosenie na predlaktí, bližšie k lakťu ako k zápästiu. Dá sa tak pohodlne prezerať veľký displej, ktorý je pri pohybe na bežkách dostatočne čitateľný. Nosenie na ruke je pohotovejšie ako v batohu, alebo vo vrecku, aj príjem signálu by mal byť lepší. Tlačidlá sú pomerne malé, ovládanie v rukaviciach vyžaduje pozornosť, stlačenie indikuje zreteľné pípnutie. Pohyb v menu je prehľadný a intuitívny. Na prístroji sa dá prepínať medzi tromi hlavnými oknami, ktoré zobrazujú buď údaje o čase (stopky, rýchlosť, vzdialenosť), pulze (okamžitý, priemerný, hodiny) a nastaviteľné okno (v mojom prípade rýchl. okruhu, čas okruhu, vzd. okruhu), kde sa dajú nastaviť údaje podľa seba. Okrem toho displej indikuje malými ikonkami stav batérie, príjem signálu GPS a signálu pulzmetra. Výdrž Li-ion batérie, napriek tomu, že som sa pohyboval v mrazoch, plne zodpovedala deklarovaným hodnotám (13 h na jedno dobitie).

Funkcie pulzmetra zodpovedajú prístroju strednej triedy. Hrudný pás je pohodlný, pomerne malý. Nastaviť sa dajú horná a dolná tepová hranica a zvuková signalizácia ich prekročenia, prístroj ukazuje v ktorom z prednastavených piatich tepových pásiem sa pohybujeme, čo je veľmi praktické. Nastavenia sa dajú ďalej individuálne upraviť. Párkrát sa mi stalo, že zmizol signál tepu, čo bolo zrejme spôsobené blízkosťou TV vykrývača na Skalke, ak bol v priamej viditeľnosti, takisto raz skreslil údaje o max. pulze (max. 240, čo je nezmysel), čo tiež mohol spôsobiť VF signál vykrývača. Ak vykrývač nebol v dohľade, tieto problémy sa nevyskytli. Nevyskytli sa ani neskôr pri lyžovaní na Pezinskej Babe.

Navigácia GPS je jednoduchá. Prístroj nie je preplnený funkciami a podľa môjho názoru sa nehodí na extrémnu turistiku, horolezectvo, navigáciu a pod., čo však ani nie je jeho určenie. Naopak je výborný pri športoch ako beh, beh na lyžiach a biking. Je to akoby tachometer a pulzmeter v jednom (cyklisti to poznajú). GPS-ka nemá parametre veľkých prístrojov, dokáže však samozrejme určiť a ukladať polohu, nájsť cestu späť pri eventuálnom poblúdení a nakresliť jednoduchú trasu tréningu.

Pretože doteraz boli moje skúsenosti s GPS navigáciou iba kusé, neviem porovnať vlastnosti prístroja so sofistikovanejšími modelmi. Ako cyklistovi a bežkárovi sa mi prístroj javí ako veľmi vhodný práve pre podobné športy. Má kompaktné rozmery a veľmi vhodný spôsob nosenia na ruke sa mi na lyžiach neobyčajne osvedčil. Je ideálny pre tých, ktorí chcú sledovať svoj pohyb v teréne, merať vzdialenosti a rýchlosť pohybu a mať možnosť sledovať pri tom aj svoj tep a zaznamenávať jeho parametre.

Ivan Červenka

Add comment

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Trnava-Rysy 2022

Cestná cyklistika 07-07-2022

Tento rok sa mi nejako nedarí najazdiť potrebné kilometre. Ani na Jasnú som kvôli tomu nešiel. Tu v propozíciach píšu, že na TT-RYSY treba mať aspoň 2000km odjazdené. Tesne som to splnil. Dal by som t...

Kärnten Radmarathon 2022

Cestná cyklistika 05-06-2022

Na týchto pretekoch som bol aj v roku 2015 a zapamätal som si z nich 3 dôležité fakty - horúce počasie, ťažké kopce a pekné baby. Teraz sa pri počasí schyľovalo k zmene a...

Sereďmaratón 2022 alebo ako Sulík nenakúpil bezvetrie

Cestná cyklistika 23-05-2022

Každý rok sa snažím čo najrýchlejšie sa pripraviť na tento pomerne skorý cyklomaratón. Chcel som napísať amatérsky ale posledné ročníky mám dojem, že to čo tam jazdí, by sa v pohode uchytilo aj v neja...

Garmin Rally XC – watty v teréne po roku…

Športovec používa HW SW 06-08-2022

Je tomu viac ako rok, keď som mal možnosť vyskúšať novú generáciu meračov výkonu v pedáloch, Garmin Rally. Testoval som cestnú verziu a oslovila ma najmä funkčnosťou a jednoduchosťou montáže a obsluhy...

Garmin Radar Varia RCT 715 – bezpečnosť …

Športovec používa HW SW 03-08-2022

Najnovší model cyklo-radaru Varia™ s integrovanou kamerou spája v sebe nielen bezpečnostné funkcie, ale dopĺňa ich aj o zábavný element v podobe využitia radaru ako zadnej kamery a ...

TACX NEO Motion plates, poznáte?

Športovec používa HW SW 10-04-2022

Tacx NEO Motion Plates je doplnkom pre cyklotrenažéry zo sérií NEO, NEO 2 a NEO 2T. A čo vlastne robí? Rozhýbe celý trenažér. Táto horúca novinka na konci indoor sezóny má ešte viac priblíži...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 31-07-2022

Ďakujeme všetkým  za účasť. Rok 2022 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2022 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 19-03-2022

  Po Dvoch rokoch pokračujeme! Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdola...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.   ...

next
prev

Banner new