SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 1:16 PM CEST, Oct 11, 2016

Schwechater 2007

  • Published in Cestná cyklistika
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Dážď už dávno ustalPrší, ráno, 12 stupňov Celzia. Na parkovisku pri pivovare Schwechater mi volal Peter, že či idem jazdiť. Pýtal som sa ho, ako vyzerá predpoveď. Vraj pršať má, len tento front a potom už len fučák. Vravím, mu, že sa mi nechce ísť a Peťo na to definitívne uzatvára, že je zbytočné ísť, zmokneme, prechladneme a ešte dostaneme vlka, takže sa na to vysereme. OK.
Balím sa a vravím Milanovi aj Jozefovi, že nejdem.

Lenže.

Nebolo to také jednoduché.

Aj slnko ktosi vyhnal šlapať.Jozef pozeral na mňa takými psími očami, aké len vedel urobiť. Hovorili asi toto.
"Robo, to vážne nejdeš? Veď LEN prší. To ma pozveš na tento maratón, ja sa sem trepem až z ďalekého východu (Stropkov) a nakoniec ma necháš ísť samého?"
"No kúúúrva"
pomyslel som si "fakt, má recht! Čo som to za hostiteľa?", váham však ďalej.
Milan tiež vyzeral, že nechápe nad čím váham, veď takéto počasie bolo aj pred dvoma týždňami na Šela maratóne, tak de do rici je problém?
Asi viac zabrali Jozefové dôvody v kombinácii s tým, že tri-štyri hodiny by sa mi na Milana, kým sa doštrachá do cieľa, nechcelo čakať.
Takže som nakoniec išiel hlavne kvôli Jozefovi ale nabudúce ho už radšej nikam nepozvem. :-)))

Víta vás PurbachŠtart som tým pádom zmeškal, lebo som si v tom chvate z obliekania zabudol predtým naplniť fľašu. A to som si ešte zabudol aj pandrláka vyvenčiť. Nevadí, vypotím to.

Prvé kilometre boli fest mokré. Vyberal som opatrne miesta, kde nestála voda. Krajnica a aj stred vozovky medzi mierne vyjazdenými koľajami od áut. Rozumie sa, že do zákrut véééľmi pomaly a opatrne. Milan sa ma držal v tesnom závese proti pravobočnému protivetru. Aj tak si toho dosť užil, ako som na neho prskal zadným kolesom. Postupne sme spolu doskakovali jeden balík za druhým. Daň za zbabraný štart. Nechcel som ostať v balíku, ktorý síce vyzeral veľký, ale vzadu často jazdievajú kondične slabší cyklisti, takže cestou nazad by sa nám to mohlo vypomstiť.

Jozef ťahá špicuKdesi na 5-10 kilometri, ak nie priamo po výjazde zo Schwechatu som zaregistroval, že už neprší. Každopádne po druhej dedine už bol suchý asfalt a pravozadný vietor. Až taký, že sa dalo mastiť aj 45-50 po rovine. Dobehli sme Dušana, jediného pezinčana z našej partie. Sťažoval si, že odštartoval posledný. To asi ťažko, :-), sám som odfrčal medzi poslednými a doteraz sme s  Milanom robili stíhačku. Každopádne sme boli s Jozefom, Milanom a Dušanom pohromade v jednom balíku. Balík sa motal všelijako, tak som sa rozhodol odskakovať ďalej. Po niekoľkokilometrovej naháňačke som dobehol ďalší balík. V ňom som orazil a prakticky až po hlavný vrchol maratónu išli spolu.

Prvé stúpanie asi so stometrovým prevýšením išli podaktorí div nie na poštárovi, čo som nechápal, lebo mne to išlo hore aj na 39-16 s citeľnou podporou vetra. Na hrubej píle takéto kopce ešte nejazdím a španielom si reťaz kvôli tomu pocitu prasiť rozhodne nebudem. :-)

Jozef, asi ich nedobehneme.V zjazde som znovu orazil a popri Neziderskom jazere sme sa popresúvali pod druhý kopec. Fučalo tam teda výdatne. Nerobil som si ilúzie, čo bude za kopcom.
Na začiatku stúpania sa rozmotávali snáď traja bikeri. Asi sa tam pekne zrazili. Ich bicykle boli skôr zlepené ako zmotané. Skoro ako logický hlavolam. Milan mi neskôr vravel, že keď prechádzal tade on, tak už boli siamske bicykle rozmotané ale stále tam čosi riešili. Asi si tam niečo poohýbali alebo čo.

Konečne niekto dostal rozum.Kopec hore sa mi išiel celkom dobre aj keď protivietor hrýzol aj v stúpaní. Na občerstvovačke som si doplnil pitie a chytro ďalej, nech sa neuvarím proti vetru sám. No skoro to tak v podstate aj dopadlo. Väčšinou som ťahal ten minibalík ja. Občas sa niekto pridal ale stálo to za houby. Platí staré známe. Väčšina rakúšanov nevie jazdiť proti vetru. Striedať by možno aj striedali ale jazdia tak sprosto, že v podstate jazdí každý sám. Tak je výsledok úplne v mínuse. Problém bol vypuklý práve pri návratovej slučke do cieľa, keď sa jazdilo prakticky proti ľavému bočnému vetru. Ide si týpek, fúka silný ľavobočný vietor a debílek si točí špicu úplne vpravo za krajnicou. Odtočí si svoje a ide odstriedať. :-/ Jak u debilov.
Dobre, že neviem po nemecky, lebo by som asi fakoval ako závozník.
Spoločným znakom takejto debilnej jazdy je, že balík pomaly ale isto spomaľuje, pretože skoro nikto si nemá kde oddýchnuť.
Pritom ma tento fakt dosť prekvapuje. Veď domáci tu jazdia pravidelne. Kto iný by tu mal vedieť jazdiť proti vetru, ak nie práve oni?

Sanitka to istí.Vďaka tomu nenápadnému spomaľovaniu sa podarilo Jozefovi doskočiť môj balík. Bol som celkom rád, že sa aspoň niekomu môžem vyžalovať. :-) Ešte mi naznačoval, aby sme dobehli tých troch, ktorí sú pred nami na doskočenie. Akoby som sa už o to dávno nesnažil. Akurát som za sebou ťahal celý balík a nikto nemal ochotu prestriedať a dobehnúť. Povedal som mu, že to nemá význam, lebo ostatní nespolupracujú. 4 mušketieri. Alebo blázni? :-)Ešte som mu stihol povedať, aby neťahal také dlhé špice, lebo sa utaví. Snáď mu to pomohlo.
Ja som potom sa otrávený presunul dozadu a relaxoval v rámci možností.

Do cieľa sme už prišli pohromade. Tam nás už vítal Medo, ktorý robil taxikára Dušanovi. Ten bol spolu s Milanom niekde asi 15 minút za nami.

3 tanečniceV cieli sme pojedli, popili s Jozefom a pokecali o zážitkoch. Veľmi sa mu to páčilo a mám veľké obavy, že príde aj o rok. :-))) Musím uznať, že išiel na tomto maratóne veľmi dobre.

ImageMno, tohtoročný Schwechater radmarathon nebol veľmi ideálny ale dalo sa. Zatiaľ najťažší ročník, čo som absolvoval. Ten sa aj odrazil na mojom "rekordnom" čase 3h:37m. Zatiaľ najhoršom v doterajšej histórii. Paradoxne, v celkovom poradí som sa však posunul hore. "To jsou paradoxy". Nabudúce pôjdem ešte pomalšie, možno sa mi potom podarí umiestniť sa na bedni. :-)

Náladu nám však vylepšil Milan, ktorý trhol v "pivnej" tombole 60 litríkov Schwechater Bier. Bratsky sme sa podelili, tak som dostal jednu krabicu s 12 litrami ako "výslužku". Tatkovi doma nad tým zasvietili očičká. :-)

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Telecom Cup 2015

Hokej 20-02-2016

Telecom cup 2015 Prípravy na turnaj začali celkom optimisticky ale postupne odpadli najprv O2 pre nedostatok hráčov a potom sa ukázalo, že aj Siemens tento ročník vynech&a...

Korzika 2015

Cestná cyklistika 18-09-2015

Po perfektnej cyklistickej dovolenke na Korzike v roku 2014 nám to nedalo nevrátiť sa. A tak už mesiac po návrate padlo rozhodnutie, že Korziku navštívime aj v tomto...

Ötztaler radmarathon 2015

Cestná cyklistika 30-08-2015

O tomto podujatí som sa dozvedel vďaka kamarátovi Paľovi,ktorého som spoznal v Trnave minulý rok na akcii Trnava-Rysy. Zavolal mi vo februári, či by som s ním...

Skúsenosti s Garmin Edge Explore 1000

Športovec používa HW,SW 15-01-2016

Novinka jesene 2015 od Garminu ma svojim komplikovaným názvom spočiatku miatla. Nevedel som si tento nový model zaradiť. Až keď sa mi dostal do rúk a mohol som sa s n&iacut...

Mapy a Garmin GPS prístroje

Športovec používa HW,SW 14-01-2016

GPS, navigácia a mapy berú mnohí ľudia ako synonymum, ale nie je to celkom tak. GPS prístroj spočíta kde sa práve nachádzate, navigácia vá...

Test Garmin Epix

Športovec používa HW,SW 14-01-2016

Garmin Epix sú multišportové hodinky, ku ktorým sú pridané aj plnohodnotné mapové a navigačné funkcie. Vychádzajú zo spoloč...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými &uacut...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 26-07-2015

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Ročník 2015 dopadol nasledovne...  

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 27-07-2014

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Ročník 2014 dopadol nasledovne...   ...

Propozície 2014 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 29-05-2014

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca. Cyklistická časovk...

next
prev