SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 1:16 PM CEST, Oct 11, 2016

Schwechaterské trápenie 2008

  • Published in Cestná cyklistika
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
ImageEšte v stredu okolo obeda som si nebol istý, či vďaka upršanému počasiu na Schwechater pôjdem, ale pozitívna predpoveď a krátky telefonát s Dušanom ma presvedčili, aby som to riskol. A urobil som dobre. Ráno som cestou vyzdvihol Dušana na stanici a k pivovaru sme dorazili s dostatočnou časovou rezervou. Na parkovisku už boli vyfintení v dresoch Marian s Michalom, pomýlili si čas štartu, ktorý bol oproti minulému roku posunutý o necelú hodinu :-) Aspoň nám po krátkej zahrievacej jazde stihli zreferovať, že slnko síce pripeká, ale vietor je stále dosť chladný. Pred výdajom čísiel sme ešte stretli Roba, a postupne prišli aj ďalší chalani od nás aj z iných klubov a vytvorili sme tam taký malý slovenský kútik.

ImageZo štartu som odišiel celkom dobre, konečne boli okolo známe tváre a mal som sa podľa koho orientovať, keby som bol sám, zas by som zaspal niekde vzadu. Nastavil som zameriavač na Dušanov chrbát s tým, že ho nesmiem stratiť z dohľadu. Včera som sa ho pýtal, či mieni nejak vážne pretekať, a on že „nieeee, iba tak kľudne, lebo ma bolí koleno“. Tak to by som rád vedel ako jazdí, keď ho nebolí nič :-) Je síce pravda, že sme išli po vetre, ale rýchlosť okolo 45 km/h sa mi aj tak vôbec nepozdávala, veď ešte niekde na 30. kilometri som mal priemerku stále nad 40. Ďalších chalanov som na prvých kilometroch videl viac vpredu, ale postupne sme sa zrazili do väčšieho balíka. V jednej chvíli som urobil takú hlúposť, že som sa Robovi posťažoval na to nechutné tempo. A tak po nejakom čase s úškrnom prefrčal okolo mňa a provokatívne zahlásil „nejdeme náhodou nejak rýchlo?“ Ale kdeže, kľudne choď na špicu a ešte trochu zrýchli, lebo inak zaspím :-)

ImageVďaka tej rýchlosti ubehlo 40km ako voda a začali sme stúpať do prvého kopca. Žiaden problém, veď som si ho pred 2 týždňami natrénoval, tak som ho vyšiel v pohode. Dokonca aj dole kopcom som si to postrážil, takže na nasledujúcej rovine som bol stále v balíku. Okrem seba som tam ale v našom drese videl už iba Roba, neviem či sa to potrhalo do kopca, alebo už niekde predtým. Pokračovali sme ďalej už kľudnejším tempom, keď zrazu chlapík predo mnou, s prepáčením, drbol na zem ako vrece zemiakov. Neviem akým iným slušným slovom by som to opísal, bolo to v niektorej dedine, asi v mojom obľúbenom Purbachu, a on z ničoho nič dŕŕŕŕŕb, váľa sa predo mnou po asfalte. Išli sme pri stredovej čiare, tak sa ani nebolo kam vyhnúť, vpravo ostatní bikeri, vľavo protiidúce autá, a aj tak som bol veľmi blízko na to, aby som stihol zareagovať. Ešte aj bicykel sa mu na zemi pootočil na šírku, tak som si len vyberal, či sa prekotím cez jeho predné alebo zadné koleso. Sranda, že v tej sekunde som si spomenul na Dubáka, ktorý podobný prelet absolvoval pred 2 rokmi na Karpaťáku. Bohvie, či sa aj ja budem s rozbitou bradou podobať na Michaela Douglasa :-)) Ani neviem ako, ale nie viac ako 10cm od neho som to ubrzdil. Duchaprítomne som začal kričat v Rakúsku určite známe slovo Pozor!!! a so stiahnutým krkom čakal, kto to do mňa napáli. Buď fakt rozumeli po slovensky alebo mali dobré reflexy, ale všetci ma obehli. Rozmýšľal som čo s tým nešťastníkom, ale keď som videl ako sedí na zemi a nadáva, nasadol som a pokračoval za ostatnými. Robo sa ma ešte spýtal, či nepadol niekto z našich, našťastie nie, to sme ešte nevedeli, že pred niekoľkými minútami absolvoval v zjazde takýto zážitok aj Milan.

ImagePo krátkej chvíli sme odbočili do druhého kopca. Na začiatku stúpania som sa Roba spýtal, či bude hore na občerstvovačke stáť, nič nepovedal, iba sa koncentrovane pozeral do diaľky, hneď mi bolo jasné že nebude a radšej som už neotravoval :-) Ja sa isto zastavím, veď niekde kúsok za nami idú ďalší chalani a určite budem mať s kým pokračovať ďalej. Tento kopec som si pred 2 týždňami tiež natrénoval, tak reku žiaden problém, a asi do polky to naozaj bolo dobré. Držal som sa v prednej časti, Robo išiel iba pár metrov predo mnou, celkom príjemný pocit, najmä pre moje ego :-) Lenže nejaký dobrák vymyslel porekadlo, že pýcha predchádza pád, a tak to teraz prišlo aj na mňa. Ak si pánbožko čítal moju reportku o rakúskych lekvároch a teraz mi to chcel vrátiť, tak odviedol 100%-nú robotu. Zo sekundy na sekundu som chytil totálnu krízu. Začal som sa prehrievať, ráno bola kosa a tak som mal pod dresom klimatexové tielko aj tričko, aspoň návleky na rukách som stiahol na pol žrde, ale aj tak to nepomohlo. Roba som už videl niekde v diaľke a aj všetci čo boli za mnou ma predbehli. Minule bol ten kopec určite kratší! A kde do kelu je tá občerstvovačka? Pri kraji cesty povzbudzovali nejaké cicušky, viem že to myslíte dobre, ale buďte ticho, sedeli ste už niekedy na bicykli v takomto kopci? Nie? Tak držte klapačky a nechajte ma na pokoji :-) A teraz vážne, kde je tá občerstvovačka ???

ImageKeď som sa k nej silou vôle slimačím tempom doplazil, chlapík hneď na mňa zakričal „eine banane?“. Cha, to čo na mňa skúšaš? Dobre ja viem že tu máte aj fajnovejšie veci. Len som pokrútil hlavou a začal sa napchávať výborným koláčom. Keď zbadal že ma neopije rožkom, vlastne banánom, tak mi ponúkol aj nejaký „belegtes Brot“, ale nebol som hladný, toľká škoda :-) Po asi 5 minútach sa na vrchol vyštveral aj Dušan, natlačil nejaké jedlo do vačkov a že ideme. Dobre, celkom som si oddýchol, tak som sa spustil za ním a na rovine sme vytvorili 10-15 člennú skupinku. Teraz sme už išli proti vetru, ale ťahali sme celkom príjemným tempom, akurát dvaja šialenci šprintovali na každú tabuľu. V jednej z dedín bola zátačka a za ňou hneď mierne stúpanie, tak som sa klasicky postavil zo sedla, a zrazu som dostal do ľavého stehna kŕč. Ajaj, to čo má byť? Do cieľa okolo 40km, to nie je dobré. Vo fľaši s isostarom som mal rozpustenú aj tabletku magnézia, ale veľmi som z nej doteraz nepil, tak som si rýchlo dal zopár glgov, snáď to pomôže. Ďalších pár kilometrov som išiel iba v sedle, potom som sa skúsil postaviť a stehno bolo zase ako nové. Super! Žiaľ, tešil som sa predčasne. Po chvíli prišla dlhá rovinka, vietor viac zboku ako spredu, a nejaký sadista na čele sa rozhodol zrýchliť. Tak som tiež pridal, výsledkom bol kŕč do ľavého stehna a hneď aj do pravého stehna. Nechal som medzeru, tak ma traja predbehli, ale ani za nimi som sa dlho neudržal. Obzrel som sa a zbadal, že aj Dušan má pred sebou medzeru. Rovinka končila ostrou ľavotočivou zátačkou, tak som rozmýšľal, či sa ešte pokúsim dotiahnuť do balíka, alebo počkám na Dušana, nakoniec som radšej počkal.

ImageDo cieľa ešte ostávalo asi 30km a nie zrovna príjemná predstava, že si ich v tom protivetre odšlapeme vo dvojici. Po nejakom čase sme dobehli jedného rakušáka, ktorý bol ochotný striedať špicu. Lenže vietor stále fúkal aj zľava zboku a on jazdil tesne vedľa krajnice, čo Dušana dosť vytáčalo. Povedz mu nech ide viac vľavo, veď takto ako keby som išiel sám!!! A ja som už ani nemal silu sa s ním baviť, bol som rád, že je vôbec ochotný ísť vpredu. Ani neviem, či sa za nami ešte niekto zachytil, ale špicu sme točili iba my traja, a s určitým efektom pre ostatných vlastne len Dušan a ja. Pár kilometrov pred cieľom nás predbehlo 5-6 bikerov, tak sme sa zviezli s nimi. No a na poslednom kruhovom objazde som si skoro odskúšal rakúsky asfalt, do kruháča som síce vošiel dobre, ale zrazu som smeroval do stredového obrubníka. Rýchlo myšička doprava, chlapci za mnou našťastie ihneď zareagovali, akurát Dušan zahlásil „To čo si chcel ísť rovno?“ Áno, ale to by bolo rovno na hubu :-) Konečne som zbadal cieľ, tak som sa Dušana v poslednej zátačke spýtal, či nebude šprintovať. Ževraj nie. Tak som to nechutne zneužil a na páske mu nadelil 23 stotín sekundy :-)) No a čo, taká príležitosť sa mi už možno v živote nenaskytne :-)

Najrýchlejšie cicuškyKeď sme prišli k autu, stál tam už MiHi s oškretou nohou, lebo ho niekto zostrelil v kopci, a po nejakom čase prišiel aj Milan, ktorý sa vyváľal v zjazde z prvého kopca a bol zablatený, ako keby oral pole vlastným telom. Našťastie boli obidvaja bez väčšej ujmy na zdraví. Po zjedení Spaghetti Bolognese sme ešte počkali na tombolu, najväčšími optimistami boli Dušan, JoKo a Robo, ktorý dokonca veril, že vyhraje bicykel :-) Najbližšie k výhre som bol nakoniec asi ja, merač výkonu od Polaru vyhralo číslo 349, ja som mal 350 :-( Možno vedeli, že nemám Polar a bolo by mi to na 2 veci :-) No a aby som nezabudol, na celkovom 3. mieste maratónu skončil Slovák Marian Valášek, congratulation!!!

Údaje z môjho compu:

Odjazdená trasa: 117,61 km
Čistý čas: 3:35:38 h.
Priemerka: 32,72 km/h
Maximálka: 67,29 km/h
Priemerná kadencia: 80 ot./min
Poradie: 207 z 366 klasifikovaných, vo vekovej kategórii 106 zo 155

Kompletná fotogaléria je tu:
http://picasaweb.google.com/dusky69/SchwechaterRadmarathon2008

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Telecom Cup 2015

Hokej 20-02-2016

Telecom cup 2015 Prípravy na turnaj začali celkom optimisticky ale postupne odpadli najprv O2 pre nedostatok hráčov a potom sa ukázalo, že aj Siemens tento ročník vynech&a...

Korzika 2015

Cestná cyklistika 18-09-2015

Po perfektnej cyklistickej dovolenke na Korzike v roku 2014 nám to nedalo nevrátiť sa. A tak už mesiac po návrate padlo rozhodnutie, že Korziku navštívime aj v tomto...

Ötztaler radmarathon 2015

Cestná cyklistika 30-08-2015

O tomto podujatí som sa dozvedel vďaka kamarátovi Paľovi,ktorého som spoznal v Trnave minulý rok na akcii Trnava-Rysy. Zavolal mi vo februári, či by som s ním...

Skúsenosti s Garmin Edge Explore 1000

Športovec používa HW,SW 15-01-2016

Novinka jesene 2015 od Garminu ma svojim komplikovaným názvom spočiatku miatla. Nevedel som si tento nový model zaradiť. Až keď sa mi dostal do rúk a mohol som sa s n&iacut...

Mapy a Garmin GPS prístroje

Športovec používa HW,SW 14-01-2016

GPS, navigácia a mapy berú mnohí ľudia ako synonymum, ale nie je to celkom tak. GPS prístroj spočíta kde sa práve nachádzate, navigácia vá...

Test Garmin Epix

Športovec používa HW,SW 14-01-2016

Garmin Epix sú multišportové hodinky, ku ktorým sú pridané aj plnohodnotné mapové a navigačné funkcie. Vychádzajú zo spoloč...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými &uacut...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 26-07-2015

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Ročník 2015 dopadol nasledovne...  

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 27-07-2014

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Ročník 2014 dopadol nasledovne...   ...

Propozície 2014 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 29-05-2014

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca. Cyklistická časovk...

next
prev